Tygodniowe zamknięcie ul. Zesłańców Sybiru i kontynuacja prac przy "nowej estakadzie"

Za wykonawcą budowy nowej al. Wojska Polskiego w Częstochowie informujemy, że z powodu prac odwodnieniowych od dn. 27.02 (poniedziałek) do 6.03 (w kolejny poniedziałek) na krótkim odcinku kilkudziesięciu metrów od okolic ul. Olszowej do ul. Cisowej zamknięta zostanie dla ruchu ul. Zesłańców Sybiru.

Tym samym niemożliwy będzie przejazd z ul. 11 listopada do ul. Bohaterów Katynia w obu kierunkach. Zamknięcie objedziemy przez ul. Jesienną. W ślad za informacją uzyskaną od Wydziału Inżynierii Miejskiej i Kontroli UM przekazujemy jednocześnie, że wyznaczone zostały objazdy dla autobusów MPK linii nr: 32, 35, 53, 58, 65, 68 i 100. Szczegóły m.in. na stronie www.live.mpk.czest.pl Po 6 marca wróci przejezdność w ciąg ul. Zesłańców Sybiru, a w ślad za tym komunikacja miejska na swoje dotychczasowe trasy w tej części miasta.

Jednocześnie wykonawca poinformował, że w najbliższych dniach przystępuję do dalszego etapu budowy nowego wiaduktu w miejscu starej estakady. Prace będą wiązały się z czasowym przekładaniem ruchu w ciągu al. Pokoju i ul. Jagiellońskiej w obu kierunkach z jednej jezdni na drugą (analogicznie jak wtedy, kiedy osadzono konstrukcję), nie będzie to jednak miało wpływu na płynność ruchu, bo ten zostanie na każdym etapie prac utrzymany. Bez zmian na razie ma pozostać także ruch tramwajowy. O kolejnych postępach i zmianach na budowie poinformujemy w odrębnych komunikatach,. Przepraszamy za utrudnienia, budujemy dla Was!

Wróć do początku strony