Ofensywa inwestycyjna na drogach lokalnych Częstochowy

Równolegle do przeprowadzanych robót na dużych inwestycjach strategicznych i szeregu prac związanych z bieżącym utrzymaniem ulic naszego miasta na wiosnę, trwają realizacje lub przygotowania do wykonawstwa szeregu drogowych inwestycji lokalnych istotnych komunikacyjnie dla różnych dzielnic Częstochowy.

Prace rozpoczęły się bądź rozpoczną na dniach na budowie drogi rowerowej w ul. św. Jadwigi (za ponad 340 tys. zł) oraz na budowie chodnika w ul. Młodości (za 145 tys. zł). Podobnie rzecz ma się z ul. Chochołowską (za ok. 300 tys. zł). Dwa ostatnie zadania realizowane są w ramach Budżetu Obywatelskiego.

W fazie przygotowań na etapie finalizacji postępowania przetargowego jest przebudowa ulicy Sokolej (za ok. 400 tys. zł). W trakcie postępowania przetargowego jest też przebudowa ul. Wyszyńskiego na odcinku od ul. Podhalańskiej do ul. św. Jadwigi (wyłoniono wykonawcę prac za niespełna 1,3 mln zł). Trwa postępowanie, które pozwoli wyłonić wykonawcę przebudowy ul. Oficerskiej. W maju ogłoszone zaś zostanie postępowania, którego celem będzie wyłonienie wykonawcy budowy od podstaw nowej ul. Jasnogórskiej na odcinku od ul. Dąbrowskiego do ul. Żwirki i Wigury wraz z przebudową ul. Partyzantów. Na przyszłą realizację tego skomplikowanego i dużego zadania w Śródmieściu Częstochowa uzyskała zapewnienie dofinansowania w wysokości 3,8 mln zł z Funduszu Rozwoju Dróg. Koszt całej inwestycji szacowany jest na ok. 12,7 mln zł. Szczegóły kolejnych etapów realizacji i przygotowań do wykonania powyższych inwestycji oraz każde kolejne tego typu przedsięwzięcia przybliżymy w odrębnych komunikatach.

Przepraszamy za utrudnienia, budujemy dla Was!

Wróć do początku strony