Na pl. Biegańskiego zamontowaliśmy okazałą choinkę!

Skomplikowana operacja logistyczna poprzedziła wtorkowy transport choinki bożonarodzeniowej, która górować będzie nad częstochowskim pl. Biegańskiego w okresie zimowym. W środę drzewo zostanie ubrane i ozdobione. Wraz z pozostałymi do montażu świątecznymi instalacjami rozświetli centrum miasta w pierwszych dniach grudnia. Akcję ozdabiania miasta świątecznymi iluminacjami specjaliści z Wydziału Oświetlenia MZD tradycyjnie koordynują z Wydziałem Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy przy wsparciu grona sponsorów i firm prywatnych.

Drzewo, które stanęło na pl. Biegańskiego to daglezja zielona o wysokości ok. 12 m. Okaz pochodzi z prywatnej posesji z ul. Borelowskiego, a jego usunięcie z działki poprzedziła standardowa procedura związana z wydaniem zgody na wycinkę przez instytucje ochrony środowiska. Druga choinka miejska stanie w tym sezonie na rakowskim placu Orląt Lwowskich. Instalacja świerka srebrnego z ul. Bugajskiej o wysokości ok. 10 m odbędzie się w piątek, ubrana przez samych mieszkańców zaś ma zostać w niedzielę. Na Starym Rynku elementami świątecznej iluminacji będzie dodatkowe oświetlenie drzewa oraz ustawienie podświetlonego logo miasta wraz z wykorzystaniem istniejących iluminacji na placu.

Oba drzewa zostały zgłoszone przez właścicieli jeszcze podczas zeszłorocznej akcji poszukiwania bożonarodzeniowej choinki przez MZD, której dzięki temu w tym roku nie trzeba było przeprowadzać. Jeśli nosicie się z zamiarem uzyskania zgody na usunięcie kilkunastometrowego drzewa iglastego o szlachetnej formie ze swojej posesji i rozpoczęliście formalności z tym związane to prosimy o kontakt z Wydziałem Oświetlenia MZD w mailu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numerem telefonu 34664305. Niewykluczone, że wówczas to Wasza choinka stanie się miejską atrakcją już za rok.

Na pl. Biegańskiego zamontowaliśmy okazałą choinkę!Show Gallery

Wróć do początku strony